top of page
SECRET FOLK DANCER

Tere! Ma olen Eesti filmirežissöör ja fotograaf Teele Dunkley, pärit Pärnumaalt, aga elan ja töötan enamuse ajast Inglismaal. Otsin oma järgmise filmiprojekti jaoks Eesti rahvatantsijaid, kes elavad Inglismaal. Sobivad ka inimesed, kes oleks filmimiseks valmis lendama Eestist Inglismaale 2023 septembri esimesel poolel (täpsed kuupäevad on veel kinnitamisel). 

Läbi aastate olen kaamera taga olnud 27 projekti puhul. Minu kõige tuntum projekt Eestis on muusikavideo ansambli Greip laulule "Vihma loits" ja hetkel on mu lühifilm "Losing Us" tuuritamas mööda filmifestivale üle maailma. Olen pärit perest, kus on mitu rahvatantsuõpetajat ja mitmeid rahvatantsijaid ning olen ise tantsimisega tegelenud alates 4.-st eluaastast. 

Filmi "Secret Life Of A Folk Dancer" peategelane on Rein - 17 aastane noormees, kelle isa on eestlane ja ema on filipiinlanna. Rein elab Inglismaal ja näeb oma sõpradega rulaga sõites juhtumisi pealt eesti rahvatantsutrenni. Ta ühineb grupiga, et saada osa oma isa Kristo kultuurist. Reinu isa on tihti töö tõttu kaugel maailma teises otsas ja nad näevad üksteist harva. Kartes, et ta rulasõbrad ei kiida uut hobi heaks, otsustab Rein seda nende eest varjata. Rahvatantsujuhendaja Elma üllatab Reinu teatega, et grupp valmistub suureks esinemiseks, mis tähendab hulgaliselt lisatunde tantsuproovis. Mõte, mis esialgu tundus lihtsalt teostatav, muutub kiiresti keeruliseks. Mitu korda nädalas toimuvaid tantsutunde sõprade eest varjata ei ole lihtne. Ka aja leidmine kooli, kodutööde ja poole kohaga töö jaoks kohvikus on uute tantsude ja kohustuste kõrvalt järjest keerulisem ja keerulisem... 

2 Teele Dunkley Põhara külas koduukse ees - autor Rita Talisoo copy.jpg
Filmimeeskond loodab leida andekaid eestlasi, kes elavad Inglismaal (vanuses 18-60), kellest panna filmimiseks kokku tore rahvatantsugrupp. Kokku otsime 5 meest ja 6 naist. Kõik väljavalitud tantsijad saavad proovipäevade ja filmipäevade eest palka, pakutakse süüa ja kõigile, kes elavad võttepaigast kaugel, korraldatakse ka majutus Norwichi linnas.
Tuuletallajad Audru Vallapäevad 2022-7.jpg

Soovid filmis tantsida? Võta ühendust! Palun saada teelecasting@gmail.com aadressile järgnev info,
kohal peab email olema
hiljemalt 1. veebruaril:

  • Sinu nimi, elukoht ja mobiilinumber

  • Kirjendus varasemast tantsukogemusest. Kui oled varem rahvatantsuga tegelenud, palun lisa kindlasti, mis rühmas ja kes su juhendaja oli. Kindlasti räägi ka muudest tantsustiilidest, mida õppinud või proovinud oled. 

  • Anna teada, kui sul juhtub olema varasem kogemus kaamera ees esinemisega või näitlemisega. See ei ole määrav, aga kindlasti aitab kaasa. 

  • Pikkus sentimeetrites ja vanus.

  • Millega igapäevaselt tegeled (töö, õpingud jne) ja mis kuupäevadel saaksid 2023. a. septembris olla võtteplatsil Inglismaal. (Täpsed kuupäevad veel selguvad, aga tantsijaid on vaja vähemalt kuuel päeval järjest)

  • PALUN VAATA ALLOLEVAID NÄITEID SOBILIKEST PILTIDEST 
    Vähemalt kaks pilti endast 1) Pea ja õlad, lahtised juuksed 2) Täispikkuses pilt, kus on selgelt näha kehaehitust (väldi lohvakaid riideid).

16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg

Teele eelmiste projektide näited

bottom of page